Młyn w Częstoborowicach

Historia

Młyn wodny. Drewniany, wybudowany jako wierna kopia młyna z XIX w. ze wsi Bazar. Znajduje się w malowniczym zakątku wsi Częstoborowice nad rzeką Giełczew, otoczony stawami, które obecnie są posiadłościami prywatnych właścicieli. Wspaniale komponuje się z pagórkowato - falistym terenem wsi. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że istnieje od przeszło dobrych 100 lat. Po wojnie zaopiekowała się nim GS w Rybczewicach. Wtedy młyn podupadł. Po komunalizacji mienia stał się własnością gminy, która nie miała pieniędzy na jego remont. Ogłoszono przetarg i zabytkowy młyn trafił w prywatne ręce. Służył nietylko mieszkańcom gminy, ale przyjeżdżali tutaj klienci z okolicznych wsi. Swoją działalność zakończył przeszło 20 lat temu, prawdopodobnie w 1998 roku.

Galeria

Skip to content