KGW „Rybczewice”

Koło Gospodyń Wiejskich w Rybczewicach powstało w kwietniu 2019 roku z inicjatywy kilku Pań 
z Rybczewic Pierwszych i Rybczewic Drugich.
Panie zaczęły zwoją działalność między innymi od spotkań towarzyskich jak spotkanie Wielkanocne i imieniny. Do Koła zaczęły przystępować inne mieszkanki.

Nadszedł czas wyjścia na zewnątrz i zaprezentowania się szerszej społeczności. Panie zaczęły brać udział w różnych wydarzeniach plenerowych oraz tych bardziej kameralnych organizowanych na terenie województwa lubelskiego m.in. Zawody strażackie prezentując najlepszą wojskową grochówkę gotowana w tradycyjnej kuch polowej, Festiwal Turystyczny w Nieliszu, Jarmark Królewski w Rybczewicach, Dożynki Powiatowe w Mełgwi, Konkurs „MISTRZOWIE AGRO”. W konkursie zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski w Lublinie w bieżącym roku „KOBIETA GOSPODARNA WYJĄTKOWA” Panie zajęły II miejsce w kategorii „Rękodzieło – Piękno tradycji we współczesnym świecie” w etapie powiatowym.

Do Koła zaczęły dołączać kolejne Panie z Rybczewic Pierwszych i Drugich. W chwili obecnej Koło Gospodyń „Rybczewice” zrzesza 34 członkiń. W październiku 2019 roku KGW „Rybczewice” zostało zarejestrowane w ARiMR pod oficjalną już nazwą.

Przewodnicząca KGW „Rybczewice”: Barbara Baran
Adres do korespondencji: Rybczewice Pierwsze 56A, 21-065 Rybczewice
Tel. kontaktowy: 513 336 033

Galeria

Skip to content