PUNKTY WIDOKOWE

Na terenie gminy istnieje kilka wzniesień z których rozciąga się przepiękny widok, tak na tereny gminy jak i dalsze. Wędrując wzdłuż Giełczwi od górnego jej biegu, po prawej stronie ze wzniesienia w okolicach Bazaru (Popowa) rozciąga się piękny widok na wąwozy i lasy w kierunku Żółkiewki, Krzczonowa i wzdłuż biegu rzeki na teren Pilaszkowic, Częstoborowic z okolicznymi stawami. Następne punkty widokowe to wzniesienie po lewej stronie rzeki przy drodze z Bazaru do Krzczonowa (Chodyłówka), oraz po prawej stronie, wędrując drogą obok zbiornika retencyjnego i parku w Rybczewicach w stronę Fajsławic na wzniesienie w Rybczewicach Pierwszych (Karczew).

Piękny widok rozciąga się natomiast z ,,Anusińskiej Góry” po prawej stronie Giełczwi w Stryjnie. Stąd widok rozciąga się na obszar niemal całej gminy, także w stronę zachodnią na wzniesienie na terenie gminy Krzczonów / ostaniec / ,,Szabałowa Góra”. Widać stąd Lublin, Świdnik a nawet wieże kopalni w Bogdance.

W pobliżu w kierunku lasu ,,Gaina” stoi ambona myśliwska, a przy lesie ,,Spławy” następna, które Koło Łowieckie nr 67 ,,Krogulec” w Lublinie, w czasie wolnym od polowania, chętnie udostępni jako punkty widokowe i umożliwiające obserwowanie zwierzyny.

Galeria

Skip to content